Tårevåt overrekkelse: Hederspris til Torill Karlsrud

RØRT: Torill Karlsrud tar i mot hele salens hyllest, etter å ha mottatt NMK-presidentens hederspris. Foto: Stian Ormestad, Bilcross.no.

Torill Karlsrud innrømmer at hun ble tatt helt på senga, da hun ble ropt opp – etter mange gode ord om hennes store og langvarige engasjement for bilsporten.

Se flere bilder fra NMK-gallaen på Bilcross.no sin Facebook-side.

Se Bilcross.no sine anbefalinger for 2026-sesongen – oppdateres!

Torill har vært en drivende kraft i NMK Nore Uvdal lokalt, men også i NMK sentralt, blant annet som tidligere president. Hun var også en svært aktiv bilcrosser i tidligere tider, med gode meritter.

Blant annet som den aller første vinneren av et rent dameløp i bilcrossen, forløperen til Damelandsfinalen på Hakavik tilbake i 1986.

Tydelig stemme og varmt engasjement

DEN ALLER FØRSTE JENTE-SEIEREN: I 1986 ble det aller første bilcrossløpet med bare bilcrossjenter til start arrangert, og Torill Karlsrud (NMK Nore Uvdal) ble den første til å vinne et rent jenteløp. Faksimile: Drammens Tidende.

NMK-presidentens hederspris får hun for sitt administrative engasjement for motorsporten: – Vedkommende har gjennom mange år vist et imponerende engasjement for NMK, heter det i begrunnelsen:

– Vedkommende har vært en samlende kraft og en inspirasjon for både nye og erfarne utøvere og frivillige. Vedkommende har lagt til rette for utvikling, rekruttering og et inkluderende miljø hvor alle har følt seg velkommen.

– Med sin tydelige stemme, sitt varme engasjement og sin urokkelige kjærlighet til sporten har vedkommende satt dype spor i norsk motorsporthistorie.

Skrev historie som NMK-president

TØRKER TÅRER: Torill Karlsrud ble overrasket over å bli ropt opp som mottaker av hedersprisen. Foto: Stian Ormestad, Bilcross.no.

– Som tidligere president i NMK skrev hun historie som den første kvinnen til å lede organisasjonen. I dag ønsker vi å hedre hennes innsats, lederskap og lidenskap for NMK og motorsporten, ble det sagt før navnet ble ropt opp til stor og rungende applaus:

– Torill Karlsrud!

Se flere bilder fra NMK-gallaen på Bilcross.no sin Facebook-side.

Foto: Stian Ormestad, Bilcross.no.

Se Bilcross.no sine anbefalinger for 2026-sesongen – oppdateres!

Hva mener du bør bli Årets bilcrossbil i 2025-sesongen? Sjekk her:

Abonner gjerne på Bilcross.no sin YouTube-kanal.

SETTER DU PRIS PÅ BILCROSS.NO?
VIL DU STØTTE ER BILCROSS.NO-VIPPSEN 54 02 81.
,