Joakim tok dobbelseier på hjemmebane: – Den største bilcrosshelgen min, noensinne

SUVEREN: Full pott før finale begge dager, og seier i begge A-finalene. Både i Mailøpet lørdag og Juniorfestivalen søndag. Her i ledelse foran klubbkompis og teamkompis Isak Skogli (NMK Elverum) som endte på en sterk 8. plass begge dager. Foto: Stian Ormestad, Bilcross.no.

Det ble en fantastisk feiring av bilcrossens juniorklasse i årets sesongstart på Starmoen motorbane, der seieren gikk til en suveren junior som slåss seg til seier både lørdag og søndag.

Sjekk Bilcross.no sine anbefalinger for 2026-sesongen.

Se Bilcross.no-oppsummeringen av den forrige sesongen:

Sjekk også denne milepælen: – 20.000 takk til hver og en av dere!

Alle Bilcross-resultatene fra sesongstarten på Starmoen 2026.

Først en omdiskutert seier lørdag i Mailøpet 2026, før han gjentok det søndag med forbikjøring i siste runde av A-finalen og seier i Juniorfestivalen 2026 – da var det ingen tvil om hvem som er best:

Joakim Hogseth-Foss (NMK Elverum) tok dobbelseier på hjemmebane, som alltid i sølv og sort, og samme bil som i fjorårets Juniorlandsfinale på samme bane. 

Full pott

SLÅSS SEG TIL SEIER: Det ble en dramatisk siste runde, både i Mailøpet lørdag og Juniorfestivalen søndag. Men den som sto på toppen av pallen til slutt i begge løpene var Joakim Hogseth-Foss (NMK Elverum). Foto: Stian Ormestad, Bilcross.no.

Lørdag sto Joakim med full pott før finaler og gikk opp i ledelsen av A-finalen, en ledelse som glapp i siste sving på grunn av drivakselbrudd. Sander Rønning (NMK Hell) smetter forbi, trygg på at alt var helt etter boken med den forbikjøringen.

Dommerne ville ha det til at det var forbikjøring i gulflaggsone, og trønderen får svart flagg og plassert sist i finalen. Sander Rønning får også sin revansj søndag, med en ny A-finale, tredjeplass og pallen i Juniorfestivalen.

Men den som virkelig viste hvem som var best var Joakim Hogseth-Foss, som nok en gang slåss om seier, og denne gang uten noen diskusjon:

Full pott – igjen

DRAMATIKK: Gulflagg der klubbvenninne Anniken Lindfjord (NMK Elverum) står igjen etter en smell i starten av A-finalen. Anniken kjørte seg opp fra B-finale først. Joakim Hogseth-Foss (NMK Elverum) sørger for hjemmeseier også i A-finalen. Foto: Stian Ormestad, Bilcross.no.

Nok en gang full pott før finaler, ledelse i A-finalen, men ut av alternativsporet og andreplass. Men det er punktering på bilen i ledelse og Joakim smetter forbi og sikrer dobbelseieren.

– Det har vært en veldig fin helg og min største innenfor bilcross noensinne. Ekstra stort at det er på hjemmebane også! Dette hadde jeg aldri i livet trodd, og det hadde ikke gått uten alt av spons og hjelp jeg har fått!

– Pappa har skrudd ekstremt mye for at bilen skulle bli klar og konkurransedyktig. Det ble den mildt sagt, og dette hadde ikke gått uten deg, skriver han på sin egen Facebook-side. Det kommer film fra helgen her på Bilcross.no – abonner gjerne på YouTube for varsel.

Sesongens høydepunkt

FULL KONTROLL OG FULL POTT: Sjekk hvordan Joakim takler alternativsporet på hjemmebanen Starmoen. Helgens raskeste, gang på gang. Foto: Stian Ormestad, Bilcross.no.

Til Bilcross.no forteller Joakim at årets store høydepunkt blir Juniorlandsfinalen på Gardermoen den første helgen i august. Til den er han kvalifisert, også Mailøpet på Starmoen var tellende som kvalifiseringsløp.

Videre på pallen lørdag kom Sebastian Haugaløkken (KNA Solør) og Leander Tiller Alvstad (NMK Hamar). Søndag fikk Joakim med seg Sander Mørkhagen (NMK Elverum) og Sander Rønning (NMK Hell) på pallen.

Komplette resultater fra sesongstarten på Starmoen med Mailøp lørdag og Juniorfestival søndag finner du her.

ALLTID I SØLV OG SORT: Teamkompisene fra NMK Elverum i sine svært gjenkjennbare teamfarger, her på første- og andreplass i et heat på lørdag. Foto: Stian Ormestad, Bilcross.no.

Sjekk den ferske Bilcrosspraten:

Sjekk også denne Bilcrosspraten:

Bilcross-bloggen: – Det fantastiske bilcross-Norge!

SETTER DU PRIS PÅ BILCROSS.NO? VIPPSEN VÅR ER 54 02 81.
,