
ÅRETS BILCROSSBIL: Mats Mortensen (NMK Tromsø) tok langturen fra Nord- til Midt-Norge og Fra Namdal til Hell. Hans Toyota Carina fikk mye oppmerksomhet. Det ble borte på bud, men er nå hjemme igjen hos Mats som er klar for et nytt Fra Namdal til Hell i 2026-sesongen. Foto: Stian Ormestad, Bilcross.no.
«Kongen fra nord» og den udda Toyota Carina-en han ratter som en gud er blitt stemt frem som Årets bilcrossbil i 2025-sesongen.
Hele Bilcross.no (h)julekalender finner du her.
Se hele Bilcrossprat kavalkade 2025 – sesongfinale!
Bilcross.no la ut en avstemning og stemmene rant inn – og nesten halvparten av alle stemmene gikk til Mats Mortensen (NMK Tromsø) og hans Toyota Carina. Som bulka og brøyt 1. omgang av langdistanseløpet Fra Namdal til Hell 2025.
Da kunne det vært game over, allerede rett etter start. Men neida, Tromsø-teamet fikk den sjeldne bilcrossbilen i gang igjen og ikke bare sånn halvveis: Det ble bare heatseiere derfra ut, og A-finale til slutt.
Det kommer en egen film fra løpet, det skjer rett over på nyåret etter planen. Imens kan du se bilder og film av Årets bilcrossbil i Bilcrossprat-kavalkade 2025.
Bilcross.no er annonse- og folkefinansiert. Bidra gjerne hvis du har lyst: Vipps til 54 02 81.
Se Bilcrosspraten med Mats Mortensen som gjest:

Foto: Stian Ormestad, Bilcross.no.

Foto: Stian Ormestad, Bilcross.no.

Foto: Stian Ormestad, Bilcross.no.















